Scenarzyści serialu Władca Pierścieni zamknięci na klucz

Amazon Studios pilnuje by jakikolwiek szczegół ich nadchodzącego serialu fantasy opartym na twórczości J.R.R. Tolkiena, nie ujrzał światła dziennego.

Produkcja 5-sezonowego serialu Amazon Studios ma kosztować ponad miliard dolarów. Dlatego twórcy zazdrośnie strzegą szczegółów produkcji.

Nasza wiedza dotycząca fabuła ogranicza się wyłącznie do tego, że centralnym bohaterem powieści zostanie młody Aragorn.

Czekamy…

Przewodnicząca Amazon Studios Jennifer Salke w wywiadzie dla portalu The Hollywood Reporter zdradziła, jak pracują scenarzyści projektu:

Mamy fantastyczny pokój scenarzystów pracujących pod kluczem. Znajduje się w Santa Monica i tworzy się w nim naprawdę ekscytujący materiał. By się do niego dostać, trzeba przejść szczegółową kontrolę, a w środku wszystkie okna są pozasłaniane. Na zewnątrz siedzi ochroniarz, a żeby wejść do środka musisz zostać sprawdzony skanerem linii papilarnych.

Pomimo że informacja jakiej udzieliła nam Jennifer, powoduje ciarki na plecach, to nie jest ona niczym nowym podczas produkcji wysokobudżetowych seriali. Podczas kręcenia finałowego sezonu serialu Gry o Tron użyto broni do zestrzeliwania dronów, które mogły by uchwycić niewygodny szczegół dotyczący fabuły i umieścić je w sieci. Oraz nagrano cztery różne zakończenia, żeby zminimalizować ryzyko spoilerów.

Najprawdopodobniej jeszcze długo nie usłyszymy nic o nadchodzącym serialu w uniwersum Władcy Pierścieni, ponieważ Jennifer Salke wspomniała, że realistyczną datą premiery serialu wydaje się 2021 rok.

Damian Tomczak

Początkujący programista i grafik z lekkim piórem i obszerną wiedzą na temat rynku growego. Po godzinach zajmujący się tworzeniem gier. Dopinguje o powrót serii Prince of Persia.