Policja w Indiach aresztuje graczy

Władze czterech indyjskich miast wprowadziły tymczasowy zakaz grania w gry z gatunku battle royal, pod groźbą aresztu oraz zarekwirowania telefonu.

Urzędnicy są zaniepokojeni popularnością m.in. PUBG Mobile i łączą gry z gatunku battle royal z agresywnymi zachowaniami obywateli oraz słabymi wynikami uczniów w szkole.

Dlatego władze w Rajkot, Surat, Gir Somnath oraz Bhavnagar wprowadziły tymczasowy zakaz grania w gry z gatunku battle royal. “Szlaban” ma trwać do 30 marca, a jego zadaniem jest ocena wpływu szczególnie PUBG Mobile oraz jego braku na społeczeństwo.

Tym razem patelnia cię nie ochroni

Na razie aresztowano trzech mężczyzn, których Policja spotkała na gorącym uczynku. Inspektor policji Rohit Raval skomentował zaistniałą sytuację: “Ta gra jest bardzo uzależniająca, a oskarżeni byli tak pochłonięci rozgrywką, że nie zauważyli nawet zbliżającego się do nich naszego zespołu”.

Tytuł od Bluehole jest łączony z tragicznymi wydarzeniem, którym było samobójstwo jednego z uczniów, któremu rodzice zabronili rozgrywki. Natomiast drugi nastolatek postanowił ukraść równowartość prawie trzech tysięcy złotych od swojej rodziny, by wydać je na mikrotransakcje do gry.

Damian Tomczak

Początkujący programista i grafik z lekkim piórem i obszerną wiedzą na temat rynku growego. Po godzinach zajmujący się tworzeniem gier. Dopinguje o powrót serii Prince of Persia.