Assassin’s Creed Mirage: Oceny i wyniki na Metacritic

Bez kategorii

Assassin’s Creed Mirage zadebiutował z przyzwoitym wynikiem na Metacritic. Akcja gry rozgrywa się w Bagdadzie w IX wieku, a najnowsza odsłona długotrwałej serii czerpie inspirację z wcześniejszych gier, oferując bardziej zwarty otwarty świat w porównaniu z takimi tytułami jak Odyssey czy Valhalla1. Recenzje są w większości pozytywne. W chwili pisania na Metacritic gra ma wynik 77 na PS5 (57 recenzji), 76 na Xbox Series X (16 recenzji) i 79 na PC (8 recenzji)1. Obecny wynik na OpenCritic wynosi 76, na podstawie 77 recenzji1.

Wiele recenzentów doceniło fakt, że Mirage to krótsza i bardziej skoncentrowana gra, która kładzie większy nacisk na skradanie się. Miasto Bagdad zostało opisane jako przyjemne do eksploracji, chociaż fabuła i postacie spotkały się z krytyką ze strony niektórych krytyków1. Oto, co mówią recenzje:

  • IGN – 8/101
  • Eurogamer – 4/51
  • Kotaku – bez oceny1
  • Polygon – polecane1
  • The Guardian – 4/51
  • Slant Magazine – 2,5/51
  • GamesRadar+ – 4/51

Powrót do korzeni z naciskiem na skradanie

Assassin’s Creed Mirage wraca do korzeni serii, koncentrując się na skradaniu się i ukrywaniu ciał zabitych przeciwników w krzakach lub za skrzyniami1. Ta zmiana była mile widziana przez wielu recenzentów, którzy docenili powrót do klasycznych elementów serii1.

Bagdad jako tło dla przygody

Miasto Bagdad w Assassin’s Creed Mirage zostało opisane jako przyjemne do eksploracji, z bogatą historią i kulturą do odkrycia1. Recenzenci chwalili szczegółowość świata gry oraz różnorodność zadań i misji do wykonania1.

Krytyka fabuły i postaci

Mimo pozytywnych opinii na temat rozgrywki i otoczenia, niektórzy krytycy wyrażali niezadowolenie z fabuły i postaci w grze1. Uważali, że historia jest przewidywalna, a postacie nie są wystarczająco rozbudowane, co wpływa na ogólne wrażenie z gry1.

W podsumowaniu, Assassin’s Creed Mirage zdobył przyzwoite oceny na Metacritic, z wynikami oscylującymi w granicach 76-79 w zależności od platformy1. Gra została doceniona za powrót do korzeni serii i nacisk na skradanie się, ale fabuła i postacie spotkały się z pewną krytyką1.