Funkcja Anti-Lag AMD prowadzi do banów w Counter-Strike 2

Bez kategorii

Funkcja Anti-Lag+ w kartach graficznych AMD stała się przyczyną banów dla graczy Counter-Strike 2. Problem wynika z tego, że funkcja Anti-Lag+ wywołuje system Valve Anti-Cheat (VAC), który myli niską latencję sterownika z oszustwem. W rezultacie, gracze mogą zostać wykluczeni z Counter-Strike 21.

Funkcja Anti-Lag+ działa poprzez przechwytywanie i przekierowywanie funkcji Dynamic Link Library (DLL). System VAC traktuje przekierowania DLL jako oszustwa, co może prowadzić do banów. Wątek na Reddit dotyczący tego problemu twierdzi, że „wielu graczy” zgłosiło otrzymanie banów VAC po użyciu najnowszego sterownika AMD (23.10.1)1.

Valve planuje jednak odwrócić te bany. „Gdy AMD wyda aktualizację, możemy zidentyfikować dotkniętych użytkowników i cofnąć ich bany”, napisał wydawca na Twitterze. Do czasu rozwiązania problemu, Valve zaleca wyłączenie funkcji Anti-Lag+ w ustawieniach karty graficznej1.

Funkcja Anti-Lag+ jest dostępna tylko w kartach serii RX 7000 i nowszych. Zmniejsza opóźnienie wejścia poprzez „zastosowanie wyrównania klatek w samym kodzie gry, co pozwala na lepsze synchronizowanie klatek, co prowadzi do jeszcze niższej latencji i świetnych doświadczeń z grą”, według strony internetowej AMD2.

Wygląda na to, że sposób, w jaki Anti-Lag+ wstrzykuje się do kodu gry, „przekierowując funkcje silnika dll”, jak mówi Valve, jest interpretowany jako nieautoryzowane manipulacje i wywołuje ban VAC. Oświadczenie Valve sugeruje, że nie planuje dostosować VAC do obsługi Anti-Lag+, a zamiast tego czeka na wydanie łatki przez AMD2.

Jeśli już zostałeś zbanowany w wyniku użycia Anti-Lag+, Valve mówi, że zacznie cofać bany, gdy problem ze sterownikiem zostanie rozwiązany. Nie ma żadnych wskazówek, że korzystanie z Nvidia Reflex, które jest oficjalnie obsługiwane od uruchomienia CS2 dwa tygodnie temu, niesie ze sobą jakiekolwiek ryzyko bana. AMD jeszcze nie skomentowało sytuacji ani nie podało harmonogramu potencjalnej aktualizacji, ale można oczekiwać, że jest to priorytet2.