Niesamowity sukces Spider-Mana 2: Sony ogłasza rekordowe sprzedaży w pierwszym dniu

Bez kategorii

„Spider-Man 2” cieszył się ogromnym sukcesem sprzedaży, stając się najszybciej sprzedającą się grą PlayStation Studios w ciągu jednego dnia. Wyłączna dla PlayStation 5 gra Insomniac Games sprzedała ponad 2,5 miliona kopii w ciągu 24 godzin, jak ujawniło Sony. Ta liczba obejmuje sprzedaż przedpremierową jednostek indywidualnych oraz jednostek sprzedanych w pakiecie z PS51.

Osiągnięcie to oznacza, że „Spider-Man 2” wyprzedził „God of War Ragnarok” z Santa Monica Studio na szczycie listy sprzedaży gier PlayStation w dniu premiery. „Insomniac Games stawia sobie niesamowicie wysokie standardy, jeśli chodzi o dostarczanie angażujących i innowacyjnych doświadczeń z rozgrywką”, powiedział Eric Lempel, SVP, Global Marketing, Sales, and Business Operations, Sony Interactive Entertainment1.

„Spider-Man 2” to trzecia odsłona Insomniac Games w serii dla PlayStation. Zbudowana od podstaw, aby wykorzystać unikalne funkcje PlayStation 5, celem było znaczne rozbudowanie akcji, fabuły i funkcji z pierwszych dwóch gier. „Z… epicką fabułą, dwoma grywalnymi superbohaterami, wizualnie oszałamiającym Nowym Jorkiem Marvela i o wiele więcej, to jest gra, w której można się zgubić na godziny. W imieniu Sony Interactive Entertainment chciałbym podziękować fanom – naprawdę mamy nadzieję, że cieszycie się grą jako Peter i Miles w tej niesamowitej przygodzie”1.

Jeszcze nie wiadomo, czy „Spider-Man 2” uda się pokonać tygodniowy rekord sprzedaży „God of War Ragnarok”, który wyniósł 5,1 miliona kopii. „God of War Ragnarok” zadebiutował w listopadzie 2022 roku na PlayStation 4, a także na PS5. Warto zauważyć, że „Spider-Man 2” jest ekskluzywny dla PS5, więc sprzedaje się do mniejszej potencjalnej bazy instalacyjnej niż Ragnarok w zeszłym roku1.

„Spider-Man 2” to kluczowe wydanie dla PlayStation. Sony ma nadzieję, że sprzedaż gry spowoduje wzrost sprzedaży samego PS5, który jest wymagany do gry. W sierpniu Sony nalegało, że sprzedaż konsoli może wzrosnąć, aby osiągnąć rekordowy cel sprzedaży 25 milionów PS5 w tym roku finansowym1.

Jeśli grasz, sprawdź naszą listę Najlepszych Umiejętności do zdobycia na początku w „Spider-Man 2”, a także wszystkie stroje Spider-Mana 2 w grze1. W naszej recenzji „Spider-Man 2” napisaliśmy: „Jako sequel w spektakularnej serii, „Spider-Man 2” Marvela jest zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem… Insomniac doskonali udaną formułę walki i web-swingingu bez rewolucjonizowania żadnego z nich w znaczący sposób, czyniąc je wygodnymi i znajomymi z wystarczającą ilością nowych poprawek i zdolności, aby podnieść je na nowe, zabawne wysokości1.

„Spider-Man 2” jest teraz najszybciej sprzedającą się grą PlayStation Studios w ciągu 24 godzin od jej wydania, jak ogłosiło Sony w poniedziałek. Gra sprzedała ponad 2,5 miliona kopii w ciągu jednego dnia2. „Spider-Man 2” został opracowany przez Insomniac Games z PlayStation Studios. Jako najszybciej sprzedający się tytuł pierwszej strony PlayStation, zdetronizował „God of War Ragnarok”, który sprzedał 5,1 miliona kopii podczas swojego tygodnia premiery w zeszłym roku2.Pierwszy „Spider-Man” również zdobył koronę najszybciej sprzedającej się gry pierwszej strony po swoim wydaniu w 2018 roku, sprzedając 3,3 miliona kopii w ciągu pierwszych trzech dni. Sequel Spider-Mana wyszedł w zeszły piątek jako pierwsza gra w serii wyłącznie dla PlayStation 5. Podczas gdy oryginalny tytuł Spider-Mana został wydany dla PlayStation 4, „Spider-Man: Miles Morales” wyszedł zarówno dla PS5, jak i PS42.