Nowa generacja konsoli Nintendo w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy

Bez kategorii

Według informacji przekazanych przez eksperta branży gier, Toma Hendersona, w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy możemy spodziewać się wielu ogłoszeń dotyczących gier wieloplatformowych na Nintendo Switch 21. Chociaż nie ma jeszcze oficjalnych informacji na temat daty premiery tej konsoli, spekuluje się, że Nintendo Switch 2 zostanie zaprezentowane na początku przyszłego roku1.

Wzrost wsparcia dla gier wieloplatformowych

Wraz z premierą Nintendo Switch 2, wsparcie dla gier wieloplatformowych ma się znacznie zwiększyć. Tom Henderson, właściciel Insider Gaming, twierdzi, że liczba gier trzeciej strony na Switch 2 wzrośnie dziesięciokrotnie5. W jednym ze swoich tweetów napisał: „Naprawdę podekscytowany Nintendo Switch 2 i jego technologią. Zobaczymy „Wydane na Xbox Series X|S, PlayStation 5, Nintendo Switch 2 i PC” naprawdę dużo w ciągu 12-18 miesięcy”5.

Potencjalne możliwości techniczne Nintendo Switch 2

Według przecieków z ostatnich tygodni, Nintendo Switch 2 ma być znaczącą aktualizacją pod względem technicznym w porównaniu do swojego poprzednika6. Dzięki zastosowaniu technologii DLSS, konsola ma być w stanie obsługiwać gry w rozdzielczości 4K/60 FPS z obsługą ray tracingu6. Jeśli te informacje okażą się prawdziwe, Nintendo Switch 2 będzie mogło konkurować z innymi konsolami nowej generacji, takimi jak PlayStation 5 i Xbox Series X.

Wpływ na rynek gier

Premiera Nintendo Switch 2 może oznaczać znaczący moment dla różnorodności w grach i doświadczeń wieloplatformowych. Chociaż oficjalna zasłona nie została jeszcze zdjęta ze Switch 2, ujawnienia Toma Hendersona z pewnością podgrzewają atmosferę i zwiększają oczekiwania fanów9.

Warto zauważyć, że te informacje są oparte na przeciekach i spekulacjach, a oficjalne ogłoszenie ze strony Nintendo może przynieść inne szczegóły. Niemniej jednak, jeśli te przecieki okażą się prawdziwe, przyszłość Nintendo Switch 2 wydaje się być bardzo obiecująca.