O czym jest Alan Wake?

Bez kategorii

„Alan Wake” to długo rozwijany projekt studia Remedy, które może być Ci znane z tworzenia fantastycznej serii „Max Payne”6. Jest to gra, która balansuje na granicy między akcją a horrorem, jednocześnie próbując dostać się do „Galerii Sław Atmosfery”6.

Gra „Alan Wake” jest bardzo ładna. Będziesz miał okazję podziwiać wiele rozległych widoków Północnego Pacyfiku, które wyglądają wspaniale6. Wizualnie jednak, „Alan Wake” pozostawia pewne niedoskonałości. Twarze postaci, choć wyglądają dobrze, mają jedne z najgorszych animacji i synchronizacji ust, jakie widziałem w ostatnich latach6. Może to być dość zaskakujące, kiedy widzisz zbliżenia mówiących postaci: to, co słyszysz, w ogóle nie pasuje do tego, co widzisz6. Jest to problem, który może nieco wytrącić Cię z fabuły, ale sama historia jest tak dobra, że będziesz w stanie przejść przez te niezręczne animacje6.

„Alan Wake” to gra, która próbuje połączyć różne gatunki. Survival horror, strzelanka z perspektywy trzeciej osoby, a nawet serializowany thriller telewizyjny (odniesienia do „Twin Peaks” są nałożone grubymi warstwami)6. Często, kiedy gry próbują być hybrydami kilku różnych gatunków, wszystkie elementy wypadają słabo. Jednak „Alan Wake” odnosi sukces, dostarczając wciągającą historię, napiętą atmosferę i doskonałą akcję, jak mało które gry przed nią6.