Premiera Counter-Strike 2 prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu

Bez kategorii

Premiera Counter-Strike 2 coraz bliżej

Według informacji opublikowanych na portalu PC Gamer, premiera Counter-Strike 2 może nastąpić już w przyszłym tygodniu1. Valve, twórca gry, nie ogłosił jeszcze oficjalnej daty premiery, ale wskazówki na Twitterze sugerują, że może to nastąpić w środę. Firma wcześniej zapowiedziała, że CS2 zostanie wydany latem 2023 roku, a ostatnio stwierdziła, że premiera odbędzie się „wkrótce”1. Technicznie rzecz biorąc, lato kończy się 23 września, więc przyszła środa w rzeczywistości oznacza opóźnienie premiery1.

Co nowego w Counter-Strike 2?

Counter-Strike 2 obecnie znajduje się w fazie „Limited Test” zamkniętej bety, do której można dołączyć tylko za zaproszeniem1. Na koniec sierpnia Valve ogłosiło, że zaczęło zapraszać „jak najwięcej uprawnionych graczy” do testowania gry1. Firma zapowiedziała również kilka nowych funkcji, takich jak przebudowany system rankingów i krótsze mecze1.

W CS2 pojawi się również tryb Wingman oraz pierwsza zaktualizowana mapa2. Ponadto, wprowadzono zmiany w ekranie zakupów, które nawiązują do gry Valorant4. Wprowadzono również system ekwipunku, który zmusza graczy do wyboru czterech pistoletów, pięciu broni średniego zasięgu (SMG/strzelb) i pięciu karabinów, aby stworzyć indywidualne menu zakupów4.

Czy Counter-Strike 2 będzie darmowe?

Gdy Counter-Strike 2 zostanie wydane w pełnej wersji, będzie to darmowa aktualizacja dla CS:GO, a wszystkie posiadane skórki zostaną przeniesione1.

W oparciu o te informacje, gracze na całym świecie z niecierpliwością oczekują na oficjalne ogłoszenie premiery Counter-Strike 2. Biorąc pod uwagę, że Valve już wcześniej zdradzało informacje na temat gry, można się spodziewać, że więcej szczegółów zostanie ujawnionych w najbliższych dniach.