Recenzja Sonic Superstars

Bez kategorii

Sonic Superstars to godna uwagi 2D przygoda z Sonicem, która oferuje świetną kontrolę postaci i tematyczne etapy wraz ze znacznie ulepszonymi bossami1. Gra oferuje trzy główne tryby gry – kampanię z trzema indywidualnymi historiami, które odblokowują się kolejno po ukończeniu poprzedniej, tryb bitwy dla ośmiu graczy i wiele mini-gier3.

Nowe Możliwości i Wyzwania

W przeciwieństwie do swoich poprzedników, Sonic Superstars zamienia tradycyjne szalone tempo na nowe zdolności, więcej eksploracji, wiele mini-gier i nieco bardziej wymagających bossów. Większość z tych stylistycznych zmian dobrze sprawdza się dla większości około 15-godzinnej wielokampanijnej historii Superstars – nowe moce Chaos Emerald są doskonałym dodatkiem do formuły, pomagając w pełni wykorzystać etapy, które skupiają się nieco mniej na ślepych sprintach do końca za pierwszym razem, a bardziej na poszukiwaniu sekretów3.

Kreatywność i Innowacje

Przykładowo, Speed Jungle Zone przypomina o używaniu pnączy z oryginalnego Sonic the Hedgehog’s Jungle Zone, Pinball Carnival dodaje zarówno zabawny, jak i straszny twist do Sonic 3’s Carnival Night Zone, a Press Factory to bardziej przemysłowa wersja Press Garden Zone z Sonic Mania. Wszystkie są niezwykle urocze, a choć tła czasami utrudniają odróżnienie tego, co jest przed tobą, doskonale oddają klasyczną estetykę, którą fani Sonic’a, tacy jak ja, pokochali3.

Wnioski

Chociaż ta nieco inna odmiana Sonic’a może być zabawna, nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że w Superstars brakuje głównej rzeczy, którą kocham w serii: prędkości. Dopiero po 15 godzinach, które spędziłem na czyszczeniu całej treści fabularnej, mogłem wrócić i zacząć szukać bardziej efektywnych tras, aby poczuć lepiej tę prędkość3. Mimo to, Sonic Superstars oferuje satysfakcjonujące doświadczenie, łącząc klasyczne elementy z nowymi pomysłami, co czyni go godnym uwagi tytułem dla fanów serii.