Zmiany w projektowaniu gry Lollipop Chainsaw RePOP: z remake na remaster

Bez kategorii

Firma Dragami Games zmieniła projekt gry Lollipop Chainsaw RePOP z „remake” na „remaster”, jak poinformował prezes firmy, Yoshimi Yasuda, na Twitterze. Gra Lollipop Chainsaw RePOP została pierwotnie zapowiedziana w lipcu 2022 roku jako remake gry akcji typu hack-and-slash wydanej w 2012 roku. Chociaż pierwotnie planowano jej wydanie na ten rok, Dragami Games ogłosiło opóźnienie do 2024 roku w sierpniu. Platformy, na których będzie dostępna gra Lollipop Chainsaw RePOP, nadal nie zostały ogłoszone1.

Yasuda opublikował wiadomość na Twitterze w języku angielskim i japońskim w lipcu 2022 roku, że jego firma nabyła prawa do gry od Kadokawa Games, po tym jak status gry był niepewny. Dodał, że Warner Bros. wspiera Dragami Games w tym przedsięwzięciu. Gra Lollipop Chainsaw, będąca hack-and-slashem z zombie, została wydana na PlayStation 3 i Xbox 360 na całym świecie w czerwcu 2012 roku. Gra została opracowana przez Grasshopper Manufacture, a wydali ją Kadokawa Games i Warner Bros. Interactive Entertainment. Gra była współpracą między Gōichi Sudą (Suda51) a reżyserem filmowym Jamesem Gunnem. Kadokawa Games sprzedało część swojego biznesu nowej firmie Dragami Games2.

Po dyskusji na temat tego, jak remake Lollipop Chainsaw mógłby pozostać wierny oryginalnej grze, Yoshimi Yasuda z Dragami Games ogłosił, że projekt gry Lollipop Chainsaw RePop został zmieniony „z remake na remaster”. „Zmieniliśmy projekt gry RePOP z remake na remaster na podstawie waszych próśb”, napisał Yasuda na Twitterze. Chociaż to jedyna informacja, jaką Dragami Games podzieliło się na ten temat do tej pory, łatwo zrozumieć, skąd mogły pochodzić te prośby. W zeszłym roku Yasuda wydał oświadczenie, aby uspokoić fanów co do celu zespołu z projektem, mówiąc, że Dragami Games stara się „umożliwić graczom, którzy chcą grać w Lollipop Chainsaw, łatwe granie, a nie tworzyć nową grę Lollipop Chainsaw”3.