Apex Legends: miejsca z najlepszymi broniami

Gracze przygotowali interaktywną mapę z zaznaczonymi obszarami, gdzie można znaleźć najlepszy loot.

Studio Respawn Entertainment w ostatnim czasie rozbiło bank debiutem ich nowej strzelanki battle royal. O czym zresztą wspomniałem w ostatnim artykule:

Rozgrywka gry typu battle royal jest nam chyba wszystkim dobrze znana – zawodnicy, których liczba oscyluje w graniach 100 (w przypadku Apex Legends jest to obecnie 60), lądują na wyspie pozbawiona jakiegokolwiek ekwipunku i ich celem jest pozbycie się reszty graczy. W głowie każdego wyskakującego z samolotu rodzi się wówczas pytanie, Gdzie tym razem najlepiej wylądować?  Z odpowiedzą na pytanie, wyszli sami gracze, którzy skrzyknęli się i stworzyli mapę aktualizowaną w czasie rzeczywistym na, której sama społeczność zaznacza ich subiektywnym zdaniem miejsca, gdzie najbardziej opłaca się lądować. Ekwipunek do zdobycia został podzielony na trzy klasy: Low Tier Loot, Mid Tier Loot, High Tier Loot.

Na chwilę obecną miejscem z największą szansą na fioletowy ekwipunek znajduję się na północnym wschodzie mapy (Relay 94%). Drugim miejscem, które równie szczodrze nas obdarza to Thunderdome 93%. Pokrywa się to z moimi osobistymi spostrzeżeniami. Choć moim osobistym faworytem pozostaje Artillery, które pozostali gracze ocenili na 91% występowania fioletowego lootu. Miejsce te mogę również polecieć ze względu na jej zamknięty charakter, który sprzyja satysfakcjonującym potyczkom. Miejscem cieszącym się najliczniej niebieskim sprzętem (Wetlands 92%) znajduję się w sąsiedztwie wspomnianym Relay. Co czyni północny wschód mapy smakowitym kąskiem.

Wspomnianą mapę znajdziesz pod adresem:

https://apexmap.cartoonstreams.org/

Należy jednak pamiętać, że takie informacje bardzo szybko roznoszą się pocztą pantoflową i miejsce te może szybko zyskać sławę Sosnovka Military Base z Playerunknown’s Battlegrounds.

Tylko twarde faje decydowały się na skok tutaj.

Sama gra ukrywa przed nami coraz mniej tajemnic. Najbliższe tygodnie przyniosą nam odpowiedzieć czy rozgrywka zaczerpnięta z Fortnite, PUBG oraz Overwatch, spowoduje, że król 2018 roku (Fortnite), zostanie zdetronizowany.

Damian Tomczak

Początkujący programista i grafik z lekkim piórem i obszerną wiedzą na temat rynku growego. Po godzinach zajmujący się tworzeniem gier. Dopinguje o powrót serii Prince of Persia.