Chińscy gracze mylą Apex Construct z Apex Legends xD

Apex Construct to gra szwedzkiego studia wydana na początku ubiegłego roku. Jest ona grą akcji VR z elementami przygodowymi.

W takim razie, dlaczego gracze mylą Apex Construct z produkcją studia Respawn Entertainment? Wpływa na to kilka czynników, m.in. podobny tytuł, styl graficzny, logo oraz popularność platformy Valve na chińskim rynku.

Tak wygląda “plagiat” Apex Legends

O całej sprawie poinformował Andreas Juliusson ze szwedzkiego Fast Travel Games, za pośrednictwem wpisu na Reddicie. Od 4 lutego strona produkcji na Steami’e przechodzi istne oblężenie. W ciągu zaledwie tygodnia liczba odsłon wzrosła o 4000%, generując zasięg większy niż przez cały rok 2018.

Pomimo że jest dostępne darmowe demo tytułu, to nie pozwoliło to ustrzec nieostrożnych graczy ze wschodu, którzy niejednokrotnie nie są świadom istnienia innych zachodnich platform dystrybucji gier, pokroju: Origin (na której dostępny jest cel poszukiwań graczy), Uplay oraz Bethesda.net.

Warto dodać, że Apex Construct nie jest produkcją darmową. Na szczęście dla oferm, Valve pozwala na zwrot pieniędzy nietrafionych zakupów (jeśli czas gry nie przekracza dwóch godzin, a od zakupu nie minęło dwa tygodnie). Włodarze Steam’a zobowiązali zająć się problemem.

Damian Tomczak

Początkujący programista i grafik z lekkim piórem i obszerną wiedzą na temat rynku growego. Po godzinach zajmujący się tworzeniem gier. Dopinguje o powrót serii Prince of Persia.