Gra w sklepie Epic Games Store zawieszała się z powodu braku pliku “Steam”

Przedwczoraj do Epic Store zawitał nowy darmowy tytuł – Axiom Verge, jak szybko się okazało, ukończenie gry nie było możliwe.

W Axiom Verge wcielamy się w mężczyznę o imieniu Trace, który po śmierci odradza się w futurystycznym świecie.

Próba załadowania pewnego poziomu kończyła się zawsze wyrzuceniem do pulpitu. Spowodowane było to brakiem pliku “steam.xnb”, jest to plik dźwiękowy odpowiadający za odgłos pary (ang. steam) wydobywającej się z rur.

Tom Happ, twórca produkcji, wytłumaczył całą sytuację na Twitterze:

Do niedawna produkcja znajdowała się na platformie dystrybucji gier Valve, dlatego twórca, przenosząc grę do nowego sklepu, zobowiązany był do pozbycia się w swojej grze nawiązań do konkurencji dla Epic. Programista w pośpiechu postanowił jednak na skasowanie wszystkich plików zawierających słowo “steam”, zapominając, że jeden z nich ma szczególne znaczenie.
Na reakcje twórców nie trzeba było długo czekać, zdążyli już załatać problem. Jednak nim przystąpimy do rozgrywki, należy sprawdzić, czy gra jest zaktualizowana do najnowszej wersji.

O to winny całej sytuacji

Damian Tomczak

Początkujący programista i grafik z lekkim piórem i obszerną wiedzą na temat rynku growego. Po godzinach zajmujący się tworzeniem gier. Dopinguje o powrót serii Prince of Persia.