Gracze, którzy wsparli Phoenix Point otrzymają klucze dopiero za rok, ponieważ gra zadebiutuje najpierw w Epic Store

Osoby, które wsparły kampanię crowdfundingową gry Phoenix Point w serwisie Fig.co, otrzymają swoje klucze na Steam lub GOG dopiero za rok, gdy skończy się roczny okres ekskluzywności tytułu w Epic Store.

Coraz częściej czytamy, że gra XYZ pojawi się wyłącznie na platformie dystrybucji gier od twórców Fortnite. Jednak przypadek Phoenix Point różni się od pozostałych.

Produkcja gry została ufundowana przez społeczność. Gdyby nie zebrane 765 tysięcy dolarów, gra nie mogłaby być dokończona. Twórcy w 2017 roku zapewniali, że tytuł zadebiutuje na platformie Steam oraz GOG, a osoby, które wsparły projekt co najmniej 30 dolarami otrzymają klucz do wybranej przez siebie platformy.

Will the game be on Steam?
Yes, but next year

Snapshot Games zmieniło jednak teraz zdanie, ponieważ gracze, którzy wsparli tytuł, na premierę otrzymają klucze do Epic Games Store.

Społeczność natychmiast zareagowała na chciwość twórców, wiele osób zapowiedziało, że będzie domagało się zwrotu pieniędzy. Nie przekonuje ich zadośćuczynienie w postaci darmowych DLC, a samo Snapshot Games straciło twarz w oczach konsumentów, którzy nie wierzą w otrzymanie nowych kluczy w następnym roku.

Damian Tomczak

Początkujący programista i grafik z lekkim piórem i obszerną wiedzą na temat rynku growego. Po godzinach zajmujący się tworzeniem gier. Dopinguje o powrót serii Prince of Persia.