Nielegalny festiwal Fortnite – dzieci zrozpaczone!

W ubiegły weekend w Norwich (wschodnia Wielka Brytania), odbyło się nieoficjalne wydarzenie dotyczące gry Fortnite. Impreza okazała się całkowitą porażką. Przynosząc firmie Epic straty wizerunkowe, ponieważ organizatorzy posługiwali się bez zezwolenia twórców logiem oraz wizerunkiem postaci z gry.

Bez wątpienia Fortnite to marka rozpoznawalna w wielu zakątkach świata. Dlatego jest ona chrapką na wszelkiej maści oszustów, którzy wykorzystują dzieło twórców Epic Games jako przykrywkę dla ciemnych interesów:

Bądź jak to miało miejsce kilka dni temu, by przyciągnąć do siebie nieświadomych rodziców i ich dzieci, organizując pod płaszczem imprezy dla graczy Fortnite zwykły festiwal. Nazwa Fortnite przyciągnęła rzeszę osób, gotowych zapłacić absurdalną cenę za bilet: 12 funtów (ok. 70 zł), natomiast za 20 funtów (ok. 100 zł) otrzymywaliśmy opaskę, która dawała dostęp do nielimitowanej ilości atrakcji.

Wydarzenie okazało się logistyczną porażką. Do pracy nie stawiła się ponad połowa pracowników, przez co uczestnicy zabawy zmuszeni zostali do czekania w ogromnych kolejkach pod gołym niebie w mroźny dzień…

Do dyspozycji dzieci zostały oddane m.in. cztery gokarty, niewielka ściana wspinaczkowa oraz kilka tarcz strzelniczych. Natomiast głównym punktem imprezy miała być jaskinia, która okazał się być przyczepą przykrytą dmuchaną zjeżdżalnią. Sporą popularnością cieszyła się hala, na której po zapłaceniu dodatkowej kwoty oraz odczekaniu sporego czasu w kolejce, można zagrać, było w Fortnite.

Spółka Exciting Event próbuje teraz wywinąć się z oskarżeń, jakie wystosowali wobec nich rodzice zawiedzionych dzieci oraz Epic Games. Strona wydarzenia na Facebook’u znikła jeszcze tego samego dnia w którym odbyło się to feralne zdarzenie.


Damian Tomczak

Początkujący programista i grafik z lekkim piórem i obszerną wiedzą na temat rynku growego. Po godzinach zajmujący się tworzeniem gier. Dopinguje o powrót serii Prince of Persia.