Cały znany wszechświat odtworzony w grze Minecraft przez 18-latka

Gamedev
Wszechświat jest ogromny, ale znamy tylko jego część. Pewien fan gry Minecraft postanowił go odtworzyć. Spędził przy tym blisko dwa miesiące i efektem swojej pracy podzielił się filmem udostępnionym w serwisie YouTube. 18-latek stworzył m.in. czarne dziury, gwiazdy i galaktyki.

Dokonał tego 18-letni Christopher Slayton, który od dawna jest miłośnikiem gry Minecraft. Nastolatek doszedł do wniosku, że spróbuje w niej odtworzyć znany wszechświat. Nie było to z pewnością proste zadanie, bo graczowi osiągnięcie tego celu zajęło aż blisko dwa miesiące.

Slayton stworzył w Minecrafcie czarne dziury, gwiazdy i galaktyki. Trudnym zadaniem było odtworzenie zacienionych części planet. Efekt pracy gracza jest naprawdę niesamowity i możecie go obejrzeć na poniższym wideo. Film w momencie publikacji tego tekstu miał już ponad 3,7 mln wyświetleń.

Minecraft to gra, która została wprowadzona w 2009 r., a dwa lata później na większą skalę. Obecnie ma 141 mln aktywnych użytkowników, czyli naprawdę dużo. Tytuł z czasem doczekał się wielu modyfikacji i te 11 z pewnością warto znać.