Diablo 4. Beta testy gry już za moment. Są pierwsze konkrety

Gamedev

Diablo 4 ma trafić w nasze ręce najpóźniej w połowie 2023 r. i wygląda na to, że ten termin będzie dotrzymany. Otóż jeszcze w tym roku ruszą beta testy czwórki, do których zostaną zaproszeni zwykli gracze. Muszą jednak spełniać dwa warunki.

Po latach oczekiwania jesteśmy już naprawdę blisko nowej odsłony serii Diablo. Czwórka ma zadebiutować najpóźniej w czerwcu 2023 r., natomiast jeszcze tej jesieni ruszą zamknięte beta testy gry, których szczegóły ujawnił właśnie Blizzard.

Diablo 4 — kto może się dostać do beta testów gry?

Ekipa Zamieci ujawniła, że pierwsza publiczna beta skupi się na tzw. end-game, czyli rozgrywce na najwyższym poziomie postaci. Dlatego studio zdecydowało, że do tej fazy testów zaprosi „ograniczoną liczbę grających w Diablo, którzy spędzili ostatnio dużo czasu, grając rozwiniętymi postaciami w Diablo II: Resurrected i Diablo III”. Mówiąc krótko: mają to być naprawdę najwięksi fani serii, którzy znają na wylot end-game w dwójce i trójce. Blizzard dodaje, że „jeśli do 18 listopada nie otrzymacie zaproszenia do zamkniętej bety Diablo IV, to będzie oznaczać, że nie zostaliście wybrani do udziału”. I zaznacza jednocześnie, że na początku 2023 r. ruszą kolejne publiczne testy, do których będzie już łatwiej się dostać.

Diablo 4 — zawartość beta testów

Ci, którzy zostaną zaproszeni, otrzymają dostęp do następującej zawartości:

  • Piekielne Przypływy — specjalne regionalne wydarzenie oferujące wysoki poziom wyzwania
  • Podziemia Koszmarów — lochy na podwyższonym poziomie trudności
  • Szepty Umarłych — specjalne zadania oferujące różnorodne nagrody
  • Pola Nienawiści — strefy w świecie gry, gdzie gracze mogą toczyć potyczki PvP
  • Tablice Mistrzostwa — nowa, rozbudowana wersja poziomów mistrzowskich znanych z Diablo 3Jak widzicie, będzie co testować! Cieszyć może też fakt, że Blizzard już teraz oddaje w nasze ręce end-game’owe aktywności, bo oznacza to, że gra faktycznie jest na ostatniej prostej. Po drugie, ekipa Zamieci powinna zdążyć z implementacją sugestii, które gracze zapewne będą mieli po sprawdzeniu ich w akcji.