Google patrzy pazernym wzrokiem w stronę gier

Konferencja Google 19 marca, będzie wydarzeniem, które warto obserwować. Ponieważ gigant ma zamiar zaprezentować nam w pełnej krasie Project Stream oraz swoje plany dotyczące gier wideo.

Wiemy, że od dłuższego czasu Google inwestuje, by być konkurentem dla Sony, Microsoftu oraz Nintendo. Przecieki informują, że ogromne pieniądze wysuwane są wobec wydawców oraz developerów. Google ma również prowadzić wiele badań mających na celu m.in. stworzyć konkurencyjną konsolę.

Psss, chcesz skosztować Wieśka w przeglądarce?

Podczas zeszło rocznego E3, dowiedzieliśmy się o Project Stream, usłudze streamingowej dla gier. W trakcie prowadzonych testów wąska grupa osób miała dostęp do Assassin’s Creed: Origins w przeglądarce. Testerzy mieli być pozytywnie zaskoczeni nową technologią Google. Natomiast sama firma odwdzięczyła się, rozdając kod do hitu Ubisoft’u.

Jednak to nie wszystko. Wiemy, że za kurtyną ciszy Google zajmuję się urządzeniem o nazwie Project Yeti. Produkt ma pozwolić na strumieniowanie dowolnej gry na kompatybilne urządzenie.

Więcej powinniśmy dowiedzieć się podczas organizowanej 19 marca o godzinie 19:00 czasu polskiego, konferencji, w ramach GDC 2019. Odbyć się ma ona w San Francisco i nie wiemy jeszcze, czy będzie z niej prowadzana oficjalna transmisja na żywo.

Damian Tomczak

Początkujący programista i grafik z lekkim piórem i obszerną wiedzą na temat rynku growego. Po godzinach zajmujący się tworzeniem gier. Dopinguje o powrót serii Prince of Persia.