Zabierasz się do kupna Xbox One? Poczekaj do maja, będzie tańszy! [aktualizacja]

Portal Windows Central donosi, że w maju na rynek wypuszczony zostanie nowy wariant konsoli Xbox One. Charakteryzować się ma niższą ceną ze względu na pozbycie się czytnika Blu-ray.

Aktualizacja


Oryginalna wiadomość

Xbox One S All-Digital Edition – bo taką ma nosić nazwę nowa konsola giganta z Redmond. Będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które planują w najbliższym czasie zakup konsoli, ale odstrasza ich wysoka cena. O nowym modelu Xboxa One usłyszeliśmy w ubiegłym roku, wówczas znaliśmy go pod nazwą Xbox Maverick. Inżynierzy mają pozbawić dotychczasowy Xbox One napędu, redukując cenę, jaką musi ponieść klient za urządzenie. Konsola ma trafić jednocześnie na wszystkie rynki w maju bieżącego roku, przedsprzedaż ma zostać uruchomiona w połowie kwietnia.

Konsola jest odzwierciedleniem nowej taktyki Microsoftu, według której firma stawia na streaming oraz usługę Xbox Game Pass, która umożliwia za relatywnie niskie pieniądze dostęp do licznej biblioteki nowych tytułów, m.in. Gears of War 4, Just Cause 4 oraz CrackDown 3.

Warto dodać, że już w 2013 roku planowano pozbyć się napędu w konsolach. Sony i Microsoft miały w tym na uwadze swój własny interes, ponieważ takie rozwiązanie miało pozbyć się problemu z odsprzedażą gier przez klientów. Jednak po fali hejtu na zrezygnowano z takiego zabiegu na korzyść tradycyjnej konsoli z napędem. Dane za ubiegły rok wskazują, że coraz częściej rezygnujemy z wydań pudełkowych, a gry kupujemy chętniej z wirtualnych sklepów. W takim kontekście konsola bez napędu Blu-ray nabiera większego sensu.

Więcej o Xbox One dowiedzieliśmy się na E3 w 2013 roku

Z pewnością takie rozwiązanie nie każdemu przypadnie do gustu. Szczególnie w Polsce, gdzie wiele osób boryka się z problemem słabego łącza internetowego. Mając na uwadze, że coraz częściej najnowsze tytuł wymagają już 100 GB wolnego miejsca na dysku.

Należy pamiętać, że to tylko plotka, która może nie mieć przełożenia w rzeczywistości. Jeśli Microsoft potwierdzi podejrzenia serwisu Windows Central, news zostanie zaktualizowany.

Damian Tomczak

Początkujący programista i grafik z lekkim piórem i obszerną wiedzą na temat rynku growego. Po godzinach zajmujący się tworzeniem gier. Dopinguje o powrót serii Prince of Persia.