Mieszkasz w niebezpiecznej okolicy? Kup monitor gamingowy, który postrzelony nadal działa!

Firmie MSI przytrafiła się świetna i zarazem darmowa kampania marketingowa. Monitor tej firmy zatrzymał kulę z prawdziwego pistoletu.

Cała sytuacja miała miejsce wieczorem w stanie Kalifornia. Gdy posiadacz “niezniszczalnego” monitora spał w jego dom oddano serię strzałów. Jednej kuli udało się przebić przez okno oraz ścianę, by ostatecznie zakończyć swój lot na tyle gamingowego monitora MSI Optix G27C2.

Wydawać się mogło, że monitor po tak niecodziennym spotkaniu z pociskiem rozpędzonym do prędkości 200-400 m/s nie powinien już działać. Tak natomiast się nie stało, na pierwszy rzut oka działa bez zarzutu.

Najprawdopodobniej przyczyną, dla której pocisk utknął wyłącznie w tyle urządzenia, nie czyniąc żadnej większej szkody dla wyświetlacza oraz jego właściciela była ściana, którą pocisk najpierw spenetrował. Nie oznacza to jednak, że ten fakt ujmuje całemu wydarzeniu zabawnego charakteru. Bo czy zdarzyło się wam zostać wyrwanym ze snu przez wystrzały z broni palnej, aby następnie stwierdzić, że twój monitor został postrzelony?

O całej sytuacji dowiedziała się firma MSI, która zaproponowała nowy monitor Ericowi.

Policja ustaliła, że dom gracza nie był celem dla przestępcy. Do strzelaniny doszło w mieszkaniu po drugiej strony ulicy.

Damian Tomczak

Początkujący programista i grafik z lekkim piórem i obszerną wiedzą na temat rynku growego. Po godzinach zajmujący się tworzeniem gier. Dopinguje o powrót serii Prince of Persia.