Już niedługo Dead Cells otrzyma ogromne, darmowe rozszerzenie!

Na kanale Red Bull Gaming został zaprezentowany materiał dotyczący studia Motion Twin, które od dwudziestu lat zajmuje się produkcją gier, a w ostatnim czasie zyskał rozgłos dzięki świetnie przyjętego przez graczy Dead Cells.

Wideo prezentuje materiały za kulis produkcji gry m.in. to, że z początku Dead Cells miał być grą strategiczną z wyraźnie zarysowaną mechaniką przygotowań do walki. Jednak produkt końcowy, jaki otrzymaliśmy to szalenie szybka platformówka chwalona szczególnie za system walki. Autorzy zdradzają, że szybko zorientowali się, że początkowa koncepcja jest potwornie nudna. Nauczeni doświadczeniem produkcją gier free-to-play, ostatecznie wypuścili produkt, który wychwalają recenzenci, jak i sami gracze, ponieważ średnia ocen tytułu na Metacritic to 90/100.

W ok. 9 minucie filmu możemy usłyszeć co nieco na temat DLC:

– Zamierzamy wydać ogromne DLC, nad którym pracowaliśmy przez dziewięć miesięcy – powiedziała artystka, Noémie Szmrzsik-Cohard. – Będzie ono darmowe, a gracze oszaleją.
– Obecnie gra jest kompletna, lecz chcieliśmy dodać jeszcze jedną warstwę jakościową – powiedział główny projektant, Sébastien Bénard. – W DLC znajdzie się właściwe zakończenie historii, wyjaśnimy nieco więcej i pozwolimy graczom zrozumieć świat gry na nowe sposoby

Dodatek rozjaśni nam niewyjaśnione kwestie w podstawce oraz doda właściwe zakończenie historii.

Rozszerzenie będziemy mogli wypróbować z końcem marca na targach PAX East.

Damian Tomczak

Początkujący programista i grafik z lekkim piórem i obszerną wiedzą na temat rynku growego. Po godzinach zajmujący się tworzeniem gier. Dopinguje o powrót serii Prince of Persia.