82-letnia Youtuberka grająca w Skyrima trafi do TES VI

Shirley Curry to starsza pani regularnie publikująca na Youtubie filmy z The Elder Scrolls V: Skyrim. Bethesda zainteresowała się twórczością Youtuberki i postanowiła nadać postaci w nadchodzącym The Elder Scrolls VI, twarz popularnej babci.

O sprawie dowiedzieliśmy się już kilka miesięcy temu, gdy niejaki phantom-scribblera stworzył petycję proponującą uwiecznienie kobiety w formie postaci niezależnej w kolejnej odsłonie cyklu o „starożytnych zwojach”. Zakończyła się ona fenomenalnym sukcesem, zbierając 50000 podpisów.

Bethesda odpowiedziała na propozycję fanów, zapraszając Shirley do studia, gdzie zeskanowano jej twarz i przeniesiono cyfrowo wersję do świata wirtualnego. Niewykluczone, że mogła również użyczyć głosu.

O poczynaniach amerykańskiego wydawcy dowiedzieliśmy się w ramach filmu świętującego 25-lecie serii.

Interesujący fragment: 8:40

To wiele dla mnie znaczy, ponieważ będę niezmiernie szczęśliwa wiedząc, że ktoś inny bawi się z moją postacią w przyszłej grze The Elder Scrolls.

Shirley Curry

Curry nazywa swoich fanów „wnukami” (a jest ich prawie pół miliona). Przyznaje jednak, że zapewne nie zdąży już sprawdzić kolejnej odsłony cyklu.

Źródło: https://kotaku.com/skyrim-grandma-will-be-an-npc-in-the-elder-scrolls-vi-1833678841

Damian Tomczak

Początkujący programista i grafik z lekkim piórem i obszerną wiedzą na temat rynku growego. Po godzinach zajmujący się tworzeniem gier. Dopinguje o powrót serii Prince of Persia.