Albion Online za darmo

Zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami MMORPG od Sandbox Interactive przeszedł dziś na model free-to-play.

Albion Online to niekonwencjonalny sandboksowy MMORPG, uniwersum gry jest w pełni kształtowane przez działania graczy, a rozbudowany system ekonomiczny pozwala m.in. na dzierżawę ziemi innym graczom. Kosztujący dotychczas co najmniej 30 dolarów tytuł dostępny jest już za darmo.

Należy zaznaczyć, że w grze istnieje abonament premium. Co prawda gra oferuje wszystkie całą zawartość za darmo, jednak osoby, które postanowią wydać prawdziwe pieniądze, zyskują przewagę na resztą.

Model biznesowy Albion Online zawsze opierał się na dwóch filarach: statusie Premium, który można było wykupić za prawdziwe pieniądze lub za walutę w grze oraz sklepiku wewnątrz gry, oferującym wyłącznie przedmioty kosmetyczne. Ten model biznesowy nie zmieni się, gdy gra zostanie udostępniona jako tytuł free-to-play. Jedyna różnica jest taka, że nie trzeba kupować gry, by móc grać. Jeśli chodzi o gameplay, darmowe konta nie będą w żaden sposób ograniczane, gracze będą mogli brać udział we wszystkich aktywnościach. Ponieważ model biznesowy pozostaje bez zmian, nadal można wykupić status Premium za prawdziwe pieniądze lub za walutę w grze na wszystkich typach kont.

Sandbox Interactive
Zwiastun prezentujący rozgrywkę

Z okazji przejścia na nowy model finansowy do gry zawitała aktualizacja wprowadzająca odświeżony samouczek, poprawioną optymalizację oraz usprawnienia w rozgrywce.

Osoby, które nabyły wcześniej grę, otrzymają w ramach rekompensaty wierzchowca The Specter Wolf, 1000 sztuk złota, 3 dni Premium oraz specjalny pierścień.

Stąd można pobrać grę:
https://albiononline.com/en/download

Damian Tomczak

Początkujący programista i grafik z lekkim piórem i obszerną wiedzą na temat rynku growego. Po godzinach zajmujący się tworzeniem gier. Dopinguje o powrót serii Prince of Persia.