Battle Royale w Counter Strike’u „papuguje” Apex Legends

Counter Strike: Global Offensive otrzymał nową aktualizację dla Danger Zone, czyli trybu battle royale. Tym razem gracze otrzymali nową mapę i mechaniki wzorowane na Apex Legends.

Pomimo początkowej krytyki ze strony graczy, niezadowolonej z wprowadzenia do ich ulubionego shootera darmowego trybu battle royale. Danger Zone w CS:GO trzyma się całkiem nieźle.

Dlatego Valve rozwija ten tryb dalszą zawartością. Ostatnia aktualizacja zatytułowana „Sirocco ” wniosła do gry nową pustynną mapę (o tej samej nazwie co aktualizacja), pustynia oferuje rozległe tereny z okazyjnymi budynkami, w których możemy się ukryć.

Oprócz nowej lokacji update wprowadza do gry mechaniki znane z pozostałych gier tego gatunku zapoczątkowane przez tytuł od Respawn Entertainment, mowa tu o Apex Legends. Nowy system odrodzenia pozwoli graczom wskrzesić członka drużynyw dowolnym miejscu na mapie“, pod warunkiem, że ich oddział przetrwa. Gracze będą mieli możliwość wskrzeszenia tam, gdzie zginęli lub wybrania nowego miejsca startu.

Battle Royale w Counter Strike'u „papuguje” Apex Legends | Gr4cze.pl

Inne zmiany podobne do Apex Legends to wprowadzenie systemu pingów (aktywowanego za pomocą wciśnięcia rolki od myszki). Funkcjonują one identycznie jak w Apex – do czynienia mamy z promienistym kołem.

Rozgrywkę urozmaicą nowe przedmioty i ulepszenia. Miny wystrzeliwujące wroga w powietrze, ExoButy pozwalające na wysokie skoki, tarcze, a także dron, którego możemy wysłać w celach wywiadowczych.

Battle Royale w Counter Strike'u „papuguje” Apex Legends | Gr4cze.pl

Poza tym pogrzebano przy balansie gry. Od teraz każda startowa broń ma znacznie więcej amunicji, a tablety precyzyjnie wskazują, gdzie możemy dorwać skrzynie z nowym uzbrojeniem. Gra pozwoli nam także wybierać startowe perki, a odkrywanie nowych heksów w czasie gry i przeżycie fali bombowej przyniesie bonus pieniężny.

Dla graczy lubiących mapę Blacksite czeka nieprzyjemna niespodzianka. Miejsce zostało tymczasowo wykluczone z oficjalnego matchmakingu.

Źródło: http://counter-strike.net/sirocco

Damian Tomczak

Początkujący programista i grafik z lekkim piórem i obszerną wiedzą na temat rynku growego. Po godzinach zajmujący się tworzeniem gier. Dopinguje o powrót serii Prince of Persia.