Days Gone – śnieg pokrywa otoczenie na oczach gracza

Najnowszy tytuł studia Bend Studio, Days Gone posiada zaawansowany system pogodowy, dzięki któremu w losowym momencie rozgrywki świat w czasie rzeczywistym może zostać pokryty białym puchem.

Zmienna pogoda w grach od wielu lat nie robi już na graczach wrażenia, dotyczy to szczególnie deszczu. Dlatego twórcy coraz częściej eksperymentują ze śniegiem, przykładem prac nad nim jest ostatni God of War, który posiada świetną fizykę chodzenia po białej pokrywie.

Dotychczas w grach świat pokrywał śnieg po wcześniejszym przeładowaniu gry, jak za sprawą pstryknięcia palca, a to, co zrobili autorzy Days Gone, powala na kolana, ponieważ opady białego proszku w czasie rzeczywistym pokrywają wszystkie obiekty w grze, aż do czasu zniknięcia podłoża, po którym przemieszcza się gracz.

Materiał prezentujący dynamiczne zmieniające się otoczenie za sprawą systemu pogody

Premiera Days Gone wyznaczona jest 26 kwietnia 2019 roku (czyli za dwa dni). Tytuł jest exclusivem dla PlayStation 4, tzn., że nie zadebiutuje przynajmniej na razie na pozostałych platformach. Oprócz pogody tytuł ma błyszczeć systemem sztucznej inteligencji chordy nieumarłych oponentów i kierowania motocyklem.

Damian Tomczak

Początkujący programista i grafik z lekkim piórem i obszerną wiedzą na temat rynku growego. Po godzinach zajmujący się tworzeniem gier. Dopinguje o powrót serii Prince of Persia.