Dziennikarze trafili na Splinter Cell VR i Assassin’S Creed VR

Wygląda na to, że Facebook ma coraz większą chrapkę na segment gier wirtualnej rzeczywistości.

Według raportu The Information – Facebook, do którego należy Oculus VR, nawiązał współpracę z Ubisoftem, w wyniku której na rynek ma trafić nowa odsłona Tom Clancy’s Splinter Cell i Assassin’s Creed przeznaczona dla okularów wirtualnej rzeczywistości.

Tekst serwisu skomentował Geoff Keighley, który jest szanowanym i jednym z najpopularniejszych dziennikarzy na świecie.

Na pewno nie ucieszy to graczy czekających na prawdziwe singlowe doświadczenie z Samem Fisherem, poddenerwowanych już i tak, że obiecująca zapowiedź w Tom Clancy’s Rainbow Six Siege okazała się grą mobilną… Jednakże jeśli nowy Splinter Cell dla googli VR odniesie sukces, to szansa na „staroszkolną” odsłonę serii będzie większa.

Jak na razie Facebook nie skomentował doniesień m.in. o nowej odsłonie Splinter Cell, dlatego do plotki należy podejść z dozą umiarkowania – sprawa powinna wyjaśnić się w ciągu kilku następnych godzin.

Źródło: https://www.videogamer.com/news/splinter-cell–assassins-creed-reportedly-to-get-oculus-vr-games-developed-by-facebook

Damian Tomczak

Początkujący programista i grafik z lekkim piórem i obszerną wiedzą na temat rynku growego. Po godzinach zajmujący się tworzeniem gier. Dopinguje o powrót serii Prince of Persia.