Fani podziękowali twórcom No Man’s Sky billboardem

Pomimo że produkcja studia Hello Games zebrała przy premierze porządne bęcki za niespełnienie oczekiwań graczy to ciężka praca, jaką włożyli twórcy w naprawę i rozwój tytułu, przyniosła studiu grono wiernych fanów.

Społeczność subredita r/NoMansSkyTheGame uruchomiła zbiórkę, której celem ma być postawienie bilboardu z podziękowaniami dla Hello Games za ciągłe rozwijanie ich tytułu. Ma on pojawić się w niewielkiej odległości od siedziby studia w brytyjskim Guildford i pozostać tam przez dwa tygodnie od 12 sierpnia.

Cel zrzutki ustalono na 1750 dolarów – pozostałe drobniaki miały zostać przekazane na zakup skrzynek piwa oraz lunch dla developerów. W momencie pisania tekstu (czyli doba po uruchomieniu kwesty), zebrano 3 251 dolarów przez 212 osób.

Kwota 3000 dolarów zaskoczyła autora zbiórki, który podał do wiadomości, że nadwyżki zostaną przekazane dla chorych dzieci oraz dzieci z niepełnosprawnością, dlatego potrwa ona do 14 lipca, mimo że jej podstawowy cel został już spełniony.

Prezes Hello Games, Sean Murray podzielił się na Twitterze swoimi emocjami:

Nasza społeczność kupiła bilboard niedaleko naszego biura, aby powiedzieć „dziękuję”. O. Mój. Boże.

Projekt, widoczny na górze, może się jeszcze zmienić.

Damian Tomczak

Początkujący programista i grafik z lekkim piórem i obszerną wiedzą na temat rynku growego. Po godzinach zajmujący się tworzeniem gier. Dopinguje o powrót serii Prince of Persia.