Minecraft otrzymał odświeżony launcher

Microsoft szykuje się na Minecraft Dungeons – Minecraft: Java Edition z odświeżonym wyglądem launchera.

Minecraft launcher przeszedł kilka zmian w ostatnich latach, pierwszy zadebiutował w 2011 roku, a następnie doczekał się większej aktualizacji w 2015 roku i radykalnej zmiany w 2017 r.

Na pierwszy rzut oka widać, że zmiana wyglądu jest podyktowana Minecraft Dungeons, czyli grą hack&slash (Diablo) w świecie wykreowanym przez studią Mojang AB. Microsoft istnienie gry zapowiedziało podczas zeszłorocznego E3, ale to impreza w tym roku pokazała rozgrywkę i zdradziła, że premiera gry odbędzie się w przyszłym roku.

Główną zmianą jest lewy panel boczny umożliwiający (na razie) tylko poruszanie się pomiędzy aktualnościami a grą oraz informacje o poprawkach.

Należy zaznaczyć, że widoczny wyżej interfejs funkcjonuje na razie wyłącznie w wersji beta. Aby go uruchomić również u siebie, należy aktywować wersje beta programu w karcie „Ustawienia” swojego programu. Na razie do launchera nie zaimplementowano możliwości zmiany skina, ta powróci wkrótce…

Oczywiście aktualizacja dotyczy wyłącznie posiadaczy oryginalnych kopii gry (piraci buzia cicho!).

Damian Tomczak

Początkujący programista i grafik z lekkim piórem i obszerną wiedzą na temat rynku growego. Po godzinach zajmujący się tworzeniem gier. Dopinguje o powrót serii Prince of Persia.