Mod do Sekiro dodaje Shreka jako przeciwnika

Od premiery Sekiro: Shadows Die Twice minął już ponad miesiąc, gracze poznali wystarczająco grę, by zacząć zwariowane mody. Tym razem na warsztat poszedł Shrek, będący bohaterem filmów i w ostatnim czasie memów.

O najnowszej produkcji studia From Software zawrzało przy premierze, ze względu na jej wysoki poziom trudności. Jednak popularność Sekiro nie słabnie, jest to zasługa moderów, którzy prześcigają się w tworzeniu coraz to absurdalniejszych modyfikacji do gry.

Jeden z fanów postanowił zamienić model pierwszego bossa (Skuty Ogar) z gry na sylwetkę pewnego zielonego ogra

Normalnie, podczas rozgrywki Ogar znajduję się przykuty do desek. Jednak podejście gracza do przeciwnika (a musi to zrobić, ponieważ w pobliżu znajduję się wyrwa do kolejnego obszaru) spowoduje miotanie się oponenta, co po kilku sekundach zakończy się uwolnieniem się potwora.

Kilka dni temu sieć obiegł podobny mod. Wtedy model Wielkiego Węża, którego najczęściej spotykamy niedługo po „Shreku”, podmieniono na Tomka z serialu Tomek i Przyjaciele.

Wykonanie moda pozostawia wiele do życzenia, a całość sprawia wrażenie projektu wykonanego na kolanie (pozostawiono np. efekt świetlny oczu oryginalnego przeciwnika). Należy jednak wziąć pod uwagę, że cel Shreka nie jest górnolotny – ma on za zadanie przede wszystkim utrzymać społeczność Sekiro przy życiu.

Damian Tomczak

Początkujący programista i grafik z lekkim piórem i obszerną wiedzą na temat rynku growego. Po godzinach zajmujący się tworzeniem gier. Dopinguje o powrót serii Prince of Persia.