Mortal Kombat 11 to chamski skok na kasę według graczy

Pomimo bardzo dobrych recenzji Mortal Kombat XI – 83/100 na Metacritic (PlayStation 4), gra zbiera tęgie baty od graczy.

Mortal Kombat 11 to kolejna odsłona kultowej serii bijatyk, która premiera miała 23 kwietnia 2019 roku. 11-część ma wyróżniać nowy silnik graficzny i szerokie możliwości modyfikacji bohaterów.

Mortal Kombat 11 to najlepsza gra w 27-letniej serii dzięki głębokiej, metodycznej nowatorskiej mechanikom i zabawnej historii.

IGN

Z recenzji dużych portali możemy wywnioskować, że jest to tytuł co najmniej bardzo dobry chwalony przede wszystkim ze względu na fenomenalnie wyglądającą walkę, różnorodny wachlarz zawodników oraz wymagające i satysfakcjonujące starcia:

Jednak recenzje graczy prezentują grę w kompletnie innym świetle, przedstawiając ją jako próbę wyłudzenia pieniędzy:

W czasie pisania artykułu na Metacritic różnica w opinii recenzentów i graczy jest znacząca. Na PlayStation 4 recenzenci wystawili w grze średnio notę 83/100 punktów, gracze natomiast 3.1/10. Sytuacja ma się podobnie na „platformie zielonych”, gdzie recenzenci ocenili grę na 89/100 punktów, a gracze na 1.8/10. Na obecną chwilę nie wystawiono recenzji dotyczących portów na PC oraz Switch, ale gracze podzielają opinię braci grających na konsoli od Sony i Microsfotu.

Za taką sytuację ma być odpowiedzialny uciążliwy grind. Zdobycie dobrego sprzętu wymaga mozolnego powielania czynności, co gorsza każdy przedmiot można jeszcze ulepszać. Wiele wyzwań w grze ma być niemożliwych do ukończenia bez otwarcia portfela lub spędzenia X czasu na rozwoju bohatera. Należy zaznaczyć, że wszystko te elementy można odblokować poprzez rozgrywkę, jednak wymaga to wiele czasu i cierpliwości. Można tu dostrzec zagrywkę rodem z gier pokroju Clash Royale, gdzie za dodatkową gotówkę pozbawiamy się konieczności grindu.

Grindowanie przejawiać się ma w dodatkowych trybach solo w postaci Krypty i Wieży. Gniew wzmaga cena 232,99 zł oraz 359,99 zł za wersję Premium.

Horrible AA very blurry, fps spikes and drops, LOOT BOXES, and political correctness.

Slaughterhouse

Jest jednak światełko w tunelu, twórcy zobowiązali się do naprawy irytujących mechanik.

O sprawie poinformował nas KonradMAX

Damian Tomczak

Początkujący programista i grafik z lekkim piórem i obszerną wiedzą na temat rynku growego. Po godzinach zajmujący się tworzeniem gier. Dopinguje o powrót serii Prince of Persia.