Nowy Wolfenstein otrzyma agresywne mikrotransakcje

W wywiadzie dla VG24/7 starszy projektant gry udzielił odpowiedzi na pytanie dotyczące dodatkowych płatności w grze, gracze są zaniepokojeni…

W ramach przypomnienia Wolfenstein: Youngblood to nowa odsłona popularnej serii strzelanek. Tym razem jednak będzie to tytuł bardziej rozbudowany oraz z mocno promowanym trybem kooperacji. Wcielimy się córki B. J. Blazkowicza, Sophie i Jessica. Miejsce rozgrywki zostało umiejscowione w opanowanym przez nazistów Paryżu w latach 80. XX wieku.

Tytuł został zapowiedziany podczas ubiegłorocznego E3, jednak to impreza w Los Angeles w tym roku miała podnieść zainteresowanie fanów FPS-ów grą… I tak się stało, zwiastun został bardzo miło przyjęty przez publiczność i ludzie na streamie, ale wypowiedź starszego projektanta gry w wywiadzie dla VG24/7 budzi wiele obaw…

O tym, że najnowsza gra Bethesdy otrzyma mikrotransakcje, wiedzieliśmy od dawna, ale gracze i dziennikarze sądzili, że będą one dotyczyły wyłącznie elementów kosmetycznych. Natomiast Andreas poinformował, że za „złote sztabki”, które będziemy nabywać za prawdziwe pieniądze, będziemy mogli wykorzystywać do zakupu ulepszeń i dodatków do broni. Oprócz tego za pieniądze z portfela kupić będzie można, wspomniane wcześniej skórki i emotki. Ulepszenia uzbrojenia, będzie można zdobyć także w trakcie rozgrywki, ale przypadek Mortal Kombat XI uczy nas, że pod taką przykrywką, może kryć się uciążliwi grind i brak balansu rozgrywki.

Gram w grę podczas pracy od około dwóch tygodni i ani razu nie zakupiłem niczego. Naprawdę tego nie potrzebujesz, ale masz taką możliwość, jeśli chcesz przyspieszyć pewne sprawy. Ale ja nigdy nie czułem takiej potrzeby. Nawet mi to przez myśl nie przeszło.

Andreas Öjerfors

Nie znamy jeszcze cen złotych sztabek i widełek cenowych produktów, które będziemy mogli za nie kupić.

Najnowszy zwiastun Wolfenstein: Youngblood – pokazany podczas E3 2019

Gra trafi na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch w cenie 30$, data premiery wyznaczona jest na 26 lipca 2019 roku.

Czy czekasz na nowego Wolfensteina?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/e3-2019-wolfenstein-youngblood-has-microtransactio/1100-6467768/

Damian Tomczak

Początkujący programista i grafik z lekkim piórem i obszerną wiedzą na temat rynku growego. Po godzinach zajmujący się tworzeniem gier. Dopinguje o powrót serii Prince of Persia.