Nvidia wypuściła nowe narzędzie do testowania karty graficznej

Wygląda na to, że wkrótce w testach CPU i GPU na YouTubie nie zobaczymy w lewym górnym rogu programu Rivatuner Statistics Server, a FrameView od Nvidii.

Według zapewnień „zielonych” jest to dokładna aplikacja, która wyświetla częstotliwość generowania klatek, czas renderowania poszczególnych klatek, moc i wydajność w przeliczeniu na wat pobieranej energii. Szczegółowe dane prezentowane są w czasie rzeczywistym i raportowane do pliku dziennika.

Interfejs programu FramView
Lewa kolumna to wyrenderowane klatki, natomiast prawa to ilość wyświetlonych klatek

Nvidia FrameView obsługuje DirectX 9, 10, 11 i 12, OpenGL, Vulkan oraz aplikację UWP (Universal Windows Platform). Na uwagę zasługuje, że narzędzie nie wymaga do funkcjonowania dużej ilości zasobów, dlatego nie powinniśmy odczuć na monitorze jego pracy.

Jeśli jesteś posiadaczem kart ze stajni „czerwonych”, to w statystykach nie zobaczysz poboru prądu przez swoją kartę, oraz można spekulować co do prawdziwości prezentowanych danych dla kart AMD.

Źródło: https://zalecane.pl/frameview-nowe-narzedzie-nvidii-do-testow-gpu/

Damian Tomczak

Początkujący programista i grafik z lekkim piórem i obszerną wiedzą na temat rynku growego. Po godzinach zajmujący się tworzeniem gier. Dopinguje o powrót serii Prince of Persia.