Plotka: Wiemy ile kosztować, będzie Xbox bez napędu i kiedy odbędzie się jego premiera (aktualizacja)

Serwis WinFutre posiada rzekomo obrazy promocyjne nowego modelu Xboxa. Istnienie konsoli możemy uznać za pewniak, jednak jeśli informacje WinFutre są prawdziwe, to wiemy, kiedy wariant bez napędu zadebiutuje i ile będzie kosztować.

Aktualizacja

Konsola zgodnie z przeciekami została oficjalnie zapowiedziana:


Oryginalna wiadomość

O istnieniu konsoli pozbawionej czytnika pisaliśmy miesiąc temu. Dzisiaj natomiast poznaliśmy prawdopodobną cenę oraz datę premiery urządzenia.

Xbox One S w wersji All-Digital, bo tak nazywać się ma nowy model konsoli 8 generacji, pozbawiony zostanie czytnika płyt Blu-ray, co za tym idzie, jego cena ulegnie redukcji w porównaniu do oryginału oraz wariantu S.

Gigant z Redmond według przecieku ma ujawnić konsolę 16 kwietnia, a konsola na rynku zadebiutować ma 7 maja.

Z początku sądziliśmy, że cena ulegnie zmaleniu o co najmniej 200 złotych (ponieważ cena napędu Blu-ray dla konsumenta oscyluje w granicach 300 złotych), jednak ma się tak nie stać. Konsola ma kosztować 230 euro – około 986 złotych, a więc o ponad 100 złotych taniej niż w oficjalnych sklepie Xbox Microsoftu.

Rekompensatą za brak napędu ma być 1 TB dysk oraz trzy odgórnie zainstalowane produkcję: Minecraft, Forza Horizon 3 i Sea of Thieves. Poza tym gabaryty konsoli mają nie ulec zmianie.

Konsola idzie zgodnie z nową polityką firmy, która polegać ma na promowaniu usługi Xbox Game Pass oraz powolnym wygaszaniu sprzedaży pudełkowej.

Należy pamiętać, że to tylko plotka, która może nie mieć przełożenia w rzeczywistości. Jeśli Microsoft potwierdzi podejrzenia serwisu WinFutre, news zostanie zaktualizowany.

Damian Tomczak

Początkujący programista i grafik z lekkim piórem i obszerną wiedzą na temat rynku growego. Po godzinach zajmujący się tworzeniem gier. Dopinguje o powrót serii Prince of Persia.