Robert Kubica twarzą okładki polskiej wersji F1 2019

Oficjalna gra Mistrzostw Świata Formuły 1 – F1 2019, trafi do sprzedaży już 28 czerwca. Na polskim rynku okładka zawierać będzie twarz Roberta Kubicy.

Nadchodzące dziecko studia Codemasters Software zapowiada się na najambitniejszą grą w historii serii, oprócz pozostawienia w grze samych najlepszych elementów poprzednich odsłon. Gra zaoferuje rozgrywki Formuły 2, nowe i zarazem innowacyjne tryby rozgrywki oraz bolid zaprojektowany wraz z doświadczonymi inżynierami specjalnie na potrzeby gry.

O Grand Pix w tym roku będziemy mogli zawalczyć, jako Robert Kubica, który wrócił po długiej przerwie do rozgrywek w sezonie 2019, by zasilić brytyjski zespół Williams. Polski kierowca stał się jednocześnie twarzą polskiego wydania gry obok obecnego mistrza świata, Lewisa Hamiltona. Wcielając się w Polaka, zasiądziemy za sterami bolidu FW42.

Grę nabyć będzie można w trzech edycjach: F1 2019 Legends Edition, F1 2019 Anniversary Edition oraz klasycznej. Pierwsza z nich oprócz umożliwienia grania trzy dni przed oficjalną premierą zabierze nas 1990 roku, gdzie pokierujemy ówczesnymi kierowcami oraz pojazdami. F1 2019 Anniversary Edition związana jest z 10-leciem istnienia serii, zaoferuje ona m.in. dwa klasyczne i jednocześnie zwycięskie bolidy z roku 2010. Obie wcześniej wymienione edycję zawierać będą standardową grę.

Gra zadebiutuje na PC, Xbox One oraz PlayStation 4, a jej premierę wyznaczono na 28 czerwca.

Damian Tomczak

Początkujący programista i grafik z lekkim piórem i obszerną wiedzą na temat rynku growego. Po godzinach zajmujący się tworzeniem gier. Dopinguje o powrót serii Prince of Persia.