Sony NIE przejmie twórców GTA, możesz więc spać spokojnie, GTA 6 pojawi się również na Xboxie

Agencja prasowa Bloomberg zdobyła od Sony potwierdzenie, japoński gigant nie planuje on przejąć Take-Two Interactive, właściciela m.in. marki Red Dead Redemption i GTA.

Od wczorajszego dnia po mediach krąży plotka głosząca, że Sony zamierza kupić twórców hitów takich jak GTA V i RDR 2. Wszystko za sprawą złej interpretacji cytatu przedsiębiorcy giełdowego Joela Kuliny z firmy Wedbush Securities przez redaktorów serwisu MarketWatch. Samo źródło giełdowej plotki, Joela Kuliny w odpowiedzi na pytania dziennikarzy skomentował sprawę:

To jest niepotwierdzona spekulacja rynkowa, która pojawia się w plotkach. W żaden sposób nie jestem źródłem tej historii. I nie wiem, kto mnie cytował, ponieważ nie rozmawiałem z nikim przez telefon (być może ktoś zobaczył notatkę handlową, którą napisałem)

Odpowiedź Joela Kuliny dla serwisu gamesindustry.biz.

Bloomberg, największa agencja prasowa zajmująca się informacjami z giełdy, również potwierdza, że informacja o przejęciu Take-Two została wyssana z palca.

Wiedzą o tym już wszyscy, w tym Wedbush, ale dla porządku: Sony potwierdziło mi, że nie ma “żadnej prawdy” w informacjach o przejęciu Take Two

Tweet tokijskiego reportera Bloomberg, Yujiego Nakamury.

Nie dajcie się więc nabrać o tym, że kolejne GTA pojawi się wyłącznie na konsoli Japończyków, ponieważ jest to nieprawdą (osobiście od rana zobaczyłem już co najmniej pięć takich nagłówków…). Ostrzeż swoich znajomych przed nieporozumieniem, wysyłając im ten artykuł!

Damian Tomczak

Początkujący programista i grafik z lekkim piórem i obszerną wiedzą na temat rynku growego. Po godzinach zajmujący się tworzeniem gier. Dopinguje o powrót serii Prince of Persia.