Subverse – wielki sukces gry z elementami erotycznymi na Kickstarterze

Subverse jest kolejną grą, której udało się przekroczyć próg miliona dolarów na Kickstarterze. Wynik budzi zaskoczenie/ albo i nie, w świetle silnie zarysowanych elementów pornograficznych.

Kickstarter jest popularną crowdfundingową stroną internetową, na której przeprowadzane są zbiórki pieniędzy w celu sfinansowania różnorodnych projektów z wielu dziedzin życia, w tym m.in. gier. Dzięki pieniądzom z tej platformy swoje istnienie zawdzięcza np. Pillars of Eternity, czy Superhot.

Teraz głośno jest o kolejnej grze z warsztatu Kickstartera, Subverse ma być połączeniem oldskulowych strzelanek z systemem walk turowych rodem z serii XCOM. Jednak głównym powodem, jaki ma stać za szczodrym poparciem zbiórki przez graczy, jest sex, który ma być pierwszoplanowym elementem gry.

Cel minimalny, ustalony na poziomie 129 tys. dolarów, udało się osiągnąć w 24 godziny od startu akcji. Obecnie udało się zebrać 1,053 mln dolarów, a do końca zbiórki pozostało jeszcze dwanaście dni.

W grze wcielimy się w kapitana statku kosmicznego, który spróbuje zapoczątkować rewolucję przeciwko purytańskiemu, galaktycznemu imperium. Podczas podróży po kosmosie werbować będziemy wojowniczki, które w zamian na udane misje odwdzięczą się graczowi stosunkiem seksualnym. Autorzy obiecują, że sceny te nie będą monotonne.

Twórcą gry jest studio FOW Interactive, które dotychczas w swoim portfolio posiadało krótkometrażowe filmy animowane dla dorosłych z udziałem popularnych postaci z gier.

Produkcja ma zadebiutować we wczesnym dostępie latem tego roku na PC.

Damian Tomczak

Początkujący programista i grafik z lekkim piórem i obszerną wiedzą na temat rynku growego. Po godzinach zajmujący się tworzeniem gier. Dopinguje o powrót serii Prince of Persia.