Titanfall 2 korzysta z sukcesu Apex Legends

Wpis w serwisie Reddit wskazuje, że szalenie popularny w ostatnim czasie Apex. Pomógł niedocenionemu w dniu premiery Titanfallowi 2.

Titanfall 2 poprzez działania wydawcy okazał się sprzedażową klapą

Darmowy shooter battle royal Apex Legends okazał się niespodziewanie dużym sukcesem dla producenta Respawn Entertainment oraz wydawcy Electronic Arts. W przeciągu niespełna kilku dni do gry zawitało 25 milinów graczy. Teraz wygląda na to, że sukces Apex przyczynił się również do ożywienia serwerów Titanfalla. Warto dodać, że battle royal dzieje się w świecie wydanej w 2016 roku kontynuacji Titanfalla.

Apex Legends bije również rekordy popularności w serwisie Twitch. Gdzie pokonał wydającego się nie do znokautowania Fortnite.

Niedawno opublikowany post użytkownika Agreeable_Bad wskazuje, że obecnie na Xboxie w Apex gra jednocześnie 10 tysięcy użytkowników. Taka sytuacja nie zdarzyła się od 2017 roku. Zainteresowanie poprzednią grą studia Respawn Entertainment widać również na pozostałych platformach. Jednak nie są one tak imponujące, jak na konsoli zielonych.

W ostatnim czasie studio zdradziło, że pracuje nad kontynuacją Titanfalla, lecz nie dowiedzieliśmy się niczego więcej. Kolejną grą producenta będzie Star Wars Jedi: Fallen Order, który ma zadebiutować do końca bieżącego roku.

Damian Tomczak

Początkujący programista i grafik z lekkim piórem i obszerną wiedzą na temat rynku growego. Po godzinach zajmujący się tworzeniem gier. Dopinguje o powrót serii Prince of Persia.