Twórcy Gothica zostali kupieni

Wydawca THQ Nordic wpadł w szał zakupów… Teraz w jego dłonie wpadło cieszące się szczególną estymą w naszym kraju studio Piranha Bytes – twórcy Risena i kultowego Gothica.

Szwedzki wydawca nie odpoczywa: do kolekcji świeżo nabytych marek, w skład których wchodzą m.in. Kingdom Come od Warhorse, Kingdoms of Amalur czy Carmageddon dołączył Gothic, Risen i Elex od Pirana Bytes.

Firma uspokaja, że niemieckiego studio nie straci swobody twórczej, a ich praca nad projektami nie ulegnie zmianie.

Warto dodać, że ostatnią grą z serii Gothic stworzoną przez Piranha Bytes była średnio przyjęta przez graczy odsłona trzecia (wynikało to z kiepskiej optymalizacji). Następnie niewielkie studio utraciło czasowo prawa do marki na koszt JoWood, które wypuściło znienawidzoną przez graczy Arcanie. Przejęcie „Pirani” przez szwedzkiego giganta może skłaniać nas do marzeń na temat kolejnej części, bądź odświeżenia poprzednich odsłon.

Jednak nie nastąpi to wcześniej niż po wydaniu „Elex 2”, nad którym pracuje obecnie studio. O pracach nad drugą odsłoną Elexa wiemy z dokumentu, który okrążył już internet przed premierą jedynki, przedstawia on dofinansowanie w ramach projektu Creative Europe.

Jak oceniasz sytuację?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Źródło: https://www.thqnordic.com/index.php/article/piranha-bytes-acquired-thq-nordic

Damian Tomczak

Początkujący programista i grafik z lekkim piórem i obszerną wiedzą na temat rynku growego. Po godzinach zajmujący się tworzeniem gier. Dopinguje o powrót serii Prince of Persia.