Założyciel Take-Two, Ryan Brandt, nie żyje

Założyciel i były szef Take-Two, Ryan Brandt, zmarł 23 marca w wieku 49 lat. Zostawił on rodziców, żonę Dianę Tulinh Brandt oraz czwórkę dzieci.

„Byliśmy zasmuceni, gdy dowiedzieliśmy się o odejściu Ryana Branta.
Jego wizja interaktywnej rozrywki rozpoczęła długą historię naszej firmy i jesteśmy wdzięczni za jego wkład.
Składamy kondolencje rodzinie i przyjaciołom. ”

Rzecznik gamesindustry.biz

Brandt założył Take-Two w 1993 roku, z budżetem 1,5 miliona dolarów, które zdobył z od rodziny i prywatnych inwestorów. Wcześniej współpracował ze swoim ojcem, Peterem Brantem, w magazynie „Interview”, ale pragnął zająć się technologią i grami, które uważał za coś bardziej odpowiedniego dla młodszego biznesmena.

Brandt ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego Take-Two w 2001 r. I odszedł z roli prezesa w 2004 r., Aby zostać wiceprezesem ds. Produkcji. Opuścił firmę całkowicie w 2006 r., po skardze SEC na błędnie zgłoszone dochody, w wyniku której Take-Two otrzymało milionową karę.

W 2007 r. Brandt przyznał się do fałszowania dokumentacji finansowej. Został ukarany karą grzywny w wysokości 7,3 mln USD i został pozbawiony możliwości posiadania kluczowych posad w jakiejkolwiek spółce publicznej.

Damian Tomczak

Początkujący programista i grafik z lekkim piórem i obszerną wiedzą na temat rynku growego. Po godzinach zajmujący się tworzeniem gier. Dopinguje o powrót serii Prince of Persia.