uRage Vendetta 2 – tani i porządny pad

uRage wypuszcza na rynek odświeżoną wersję swojego gamingowego pada.

Pada miałem okazję testować przez ostatnie kilka dni; ograłem na nim m.in. Cuphead i Sekiro: Shadows Die Twice – czyli tytułu stricte wymagające do komfortowej rozrywki pada (gra na myszce i klawiaturze to droga przez mękę).

W porównaniu z pierwszym wydaniem urządzenia posunięto się znacznie do przodu… Zrezygnowano z błyszczącego plastiku oraz pozbyto się układu gałek w stylu pada od Xboxa 360. Vendetta 2 to czarny matowy plastik nieprzyklejający się do skóry nawet po długiej i intensywnej rozgrywce oraz układ klawiszy przypominający pad od PlayStation 4. Gałki, jak i przyciski wciskają i odbijają się w prawidłowy sposób, a całość jest dobrze spasowana – nic nie piszczy. Kolejnym atrybutem urządzenia sprawiającym, że dłonie gracza nie męczą się podczas gry, jest to, że waży nieco ponad 200g.

Pad łączy się z komputem za pomocą 2 m wytrzymałego kabla USB, a instalacja sterowników następuje natychmiastowo po podłączeniu – nie napotkałem żadnych trudności przy działaniu urządzenia w nowych tytułach, jak i tych nieco starszych np. Alice: Madness Returns.

Podczas grania zaskoczyły mnie dwa wyjątkowo silne silniki wprawiające w drganie, a ze względu na wykorzystanie połączenia USB nie należy obawiać się, że podczas gry wyczerpią się nam baterie.

20-sekundowe przytrzymanie klawisza domowego spowoduje zmianę trybu działania pada (D-Input/ X-Input), dzięki czemu Vendettę można podłączyć również do tradycyjnej konsoli.

Na specjalną uwagę zasługuje fakt, że urządzenie wyceniono na zaledwie 60 złotych, czyli o wiele mniej niż pady konkurencji, zachowując jednocześnie porządne wykonanie; w wielu urządzeniach z tej półki cenowej nie działa nawet większość przycisków.

Więcej informacji znajdziesz na stronie hama.pl

Urządzenie do testów przekazała firma hama

Damian Tomczak

Początkujący programista i grafik z lekkim piórem i obszerną wiedzą na temat rynku growego. Po godzinach zajmujący się tworzeniem gier. Dopinguje o powrót serii Prince of Persia.