Poznań Game Arena 2018

Wybraliśmy się na tegoroczne Międzynarodowe Targi Poznańskie i chcemy się z wami podzielić opinią jak „kiedyś to było”.

Poznań Game Arena to targi gier oraz technologii prowadzone nieprzerwanie od 2004 roku. Według Centrexstat są to największe tego typu targi w Europie Środkowo-Wschodniej. Infografika na oficjalnym profilu PGA na Facebooku wskazuje, że na tegoroczne wydarzenie przybyło 76 199 fanów elektronicznej rozrywki.

Uwaga, niniejszy fragment to niczym spirytus Januszowstwa, zalecane przewinięcie do następnego akapitu!

Redakcja pojawiła się również rok temu na targach jednakże w tym, jak i ubiegłym roku jedynie w charakterze zwykłych uczestników (mamy nadzieję, że za rok, dwa lub w następnym tysiącleciu pojawimy się tam jako pełnoprawni redaktorzy). Zasmuciło nas, a zarazem ucieszyło ograniczenie zjawiska rzucania giftów na publikę zgromadzoną pod sceną. Zauważyliśmy to przynajmniej tylko na stoisku firmy Modecomu oraz Weldy. Smuci nas to ponieważ wyszliśmy z kieszeniami z mniejszą zawartością smyczy, opasek etc. natomiast cieszymy się, ponieważ nie dochodziło już do jatek o podkładkę pod mysz (przynajmniej nie byliśmy godni tego widzieć).

W mojej opinii każdy, kto uważa się za gracza, powinien przynajmniej raz w życiu odwiedzić tego typu targi, ponieważ jest fantastyczne doświadczenie. Mało tego, jeśli po prostu uwielbiasz popkulturę, to również dotyczy to ciebie. Fantastycznie jest patrzeć, jak ojciec wprowadza swojego syna w świat elektronicznej rozgrywki. Wydarzenie było również doskonałą okazją do zaopatrzenia się w znacznie tańszy sprzęt komputerowy, jak i konsolowy. Nie zabrakło również gadżetów dla fanów japońskich bajek. Poznań Game Arena słynie z bogatej oferty wydarzeniach e-sportowych, jak również z możliwości bezpośredniego uczestnictwa w turniejach gier. W tym roku była okazja zmierzyć się o fantastyczne nagrody w Lolu, Fortnite, Quake Champions (zaskoczyła nas duża obecność tak niszowej gry, najprawdopodobniej było to związane z niedawnym przejściem tytułu na model Free to Play), CS:GO i wiele więcej…

Cosplayerów chętnych do wspólnego zdjęcia również nie zabrakło…

Na targach mieliśmy specjalną okazję zagrać w Diablo III na konsolę Nintendo Switch oraz wypróbować nowego Call of Duty Black Ops 4, oraz nie zabrakło możliwości przetestowania wirtualnej rzeczywistości.

Damian Tomczak

Początkujący programista i grafik z lekkim piórem i obszerną wiedzą na temat rynku growego. Po godzinach zajmujący się tworzeniem gier. Dopinguje o powrót serii Prince of Persia.