SpaceX świętuje swoje 20. urodziny. Elon Musk ma dla Was prezent

Technologie

Najsłynniejsza na całym świecie prywatna firma kosmiczna świętuje swoje 20. urodziny. To były dwie dekady niesamowitych osiągnięć, które zbliżają nas do powrotu na Księżyc i pierwszego lotu na Marsa.

Dziś świętujemy założenie SpaceX i 20 lat osiągnięć tego niesamowitego zespołu. Oto tworzenie przyszłości, którą wszyscy możemy się ekscytować – możemy przeczytać na profilu SpaceX na Twitterze. SpaceX zostało założone oficjalnie 14 marca 2002 roku przez Elona Muska. Zaledwie 6 lat później, czyli w 2008 roku, firma zrealizowała swój pierwszy lot orbitalny przy pomocy rakiety Falcon 1.

Wielu ekspertów ze świata przemysłu kosmicznego uważa, że gdyby nie SpaceX, dziś nie moglibyśmy marzyć o powrocie na Księżyc i pierwszym locie na Marsa zrealizowanych w ciągu najbliższych 5 lat. Bez firmy Muska nie dokonywałby się też tak szybko postęp technologiczny ludzkości.

Jego firma za pomocą recyklingu swoich rakiet umożliwiła realizację niezwykle cennych misji edukacyjnych i naukowych, które nigdy by nie powstały ze względu na ogromne koszty takich przedsięwzięć. W przypadku SpaceX, misje mogą kosztować od kilku do kilkunastu razy mniej od realizowanych jeszcze kilka lat temu.